newsletter

10.08 - 26.08.2012: MADE IN NOWY SACZ


 "Każdy jest artystą" 
– taki tytuł nosił tekst napisany kilkadziesiąt lat temu przez Josepha Beuysa. Pomimo że ten niemiecki artysta stał się ulubieńcem krytyki artystycznej, publiczności, galerii i muzeów, te ostatnie niechętnie wyciągają konsekwencje z jego idei. Dla publiczności najczęściej otwierają drzwi po to, żeby podziwiała dzieła profesjonalnych artystów.


Próbując zmienić to nastawienie instytucji do publiczności, w dniach 10 – 26 sierpnia Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ otworzyła się na wszelkie wyrazy twórczości artystycznej.
Na pierwszym piętrze galerii został udostępniony stół warsztatowy, wraz z tradycyjnymi materiałami, którymi posługują się artyści wizualni. Na ścianach galerii i sztalugach, można było wystawiać tak samo prace wykonane na miejscu, jak przyniesione z domu, innej galerii czy głęboko chowane w rodzinnych archiwach. Dla zwolenników bardziej współczesnych form wyrazu udostępniona została przestrzeń na dziedzińcu galerii. Korzystając z udostępnionych przez nas materiałów, na specjalnie zbudowanych ściankach mogli popisać się twórcy graffiti.
Mieliśmy nadzieję spotkać się z tymi, których nie widzimy na co dzień w galerii, bo sztuki współczesnej nie lubią, nie rozumieją i twierdzą, że powinna być inna. Przez dwa tygodnie Galeria BWA SOKÓŁ czekała na ich propozycje tego, jakiej chcieliby sztuki. 

 

 

 

 


Wystwa realizowana w ramach projektu pn. „Sztuka współczesna narodów dawnej monarchii austrowęgierskiej”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

 
 
 
Wyszukiwarka:

 


Galeria BWA SOKÓŁ w ramach projektu "Budowa Małopolskiej Galerii Sztuki NA BURSZTYNOWYM SZLAKU w Nowym Sącz". Projekt współfinansowany z Europejskiego Rozwoju Funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.