newsletter

14.10 - 13.11.2011: UTOYA - Teodor Durski

UTOYA to opowieść o raju utraconym, idyllicznej wyspie, która stała się piekłem. To opowieść o utracie niewinności i bezsensownym fanatyzmie jednego człowieka. To opowieść o lęku przed dziką naturą, jaki odczuwamy samotnie przebywając w lesie, ale i o strachu, przed zdarzeniami na które nie mamy wpływu, a w które możemy zostać zaplątani. To opowieść o nowym stuleciu, które odziera ludzi ze złudzeń, że świat jest bezpieczny. O radykalizmie i fanatyzmie politycznym czy religijnym i zagrożeniach, które one niosą. O zgubnym wpływie nowoczesnych technologii i wszechobecnych mediach, które potrafią w jednej chwili uczynić kogoś „znanym”, a co za tym idzie „wartościowym”. Ale też o przestrzeni (również wewnętrznej), która czasami zamyka się wokół nas, osacza, nie pozwala uciec…

 


Teodor Durski urodził się w 1976 roku; mieszka i pracuje w Łodzi. W  latach 1998-2003 studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2003 otrzymał dyplom z wyróżnieniem z  projektowania dywanu i gobelinu poszerzony o malarstwo i grafikę. W tym samym roku nagrodzony Grand Prix konkursu im. W. Strzemińskiego oraz nagrodą regulaminową Triennale Grafiki Polskiej w  Katowicach. Brał udział w wielu prestiżowych, ogólnopolskich, międzynarodowych wystawach, jest stale obecny na cyklicznych prezentacjach grafiki, takich jak min. Międzynarodowe Triennale Grafiki w  Krakowie, czy Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki w Łodzi.

Wystawie towarzyszył katalog.

 
 
 
Wyszukiwarka:

 


Galeria BWA SOKÓŁ w ramach projektu "Budowa Małopolskiej Galerii Sztuki NA BURSZTYNOWYM SZLAKU w Nowym Sącz". Projekt współfinansowany z Europejskiego Rozwoju Funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.