newsletter

Zajęcia edukacyjne w galerii BWA SOKÓŁ!

ART  KAFE
5, 12, 19, 26 lutego, godz. 16.00 - 18.00

Przy „kawie czy herbacie”, muzyce i sztalugach stwarzamy możliwość rozwijania zainteresowań dorosłym amatorom sztuk wizualnych. Zaczynamy od dyskusji wokół zagadnień ze sztuki współczesnej, rozmawiamy o motywacjach artystów, interpretujemy prace prezentowane na wystawie. Obserwując techniki stosowane przez dzisiejszą plastykę szukamy powiązań pomiędzy aktualnym językiem sztuki a warsztatem klasycznego artysty. Dzielimy się swoją wiedzą na temat rzemiosła, ćwiczymy malarstwo, rysunek, ceramikę, rozmaite techniki, realizujemy propozycje uczestników zajęć. Spotkania są opcją na twórcze spędzenie wolnego czasu w żywym kontakcie ze sztuką współczesną.
 
 
ZAGRAJMY (W) CISZĘ
6 lutego (dla dzieci 5 - 8 lat), 11 lutego godz. 14.00 - 16.00 (dla dzieci 9 - 13 lat)
 
Warsztaty plastyczno- ruchowe dla dzieci związane z wystawą Katarzyny Krakowiak. Głównym zagadnieniem poruszanym na zajęciach będzie dźwięk i jego związki z obrazem kształtem. Podczas warsztatów zwiedzimy wystawę w galerii. Prosimy o zapisy na warsztaty, ilość miejsc jest ograniczona.
Istnieje możliwość zorganizowania osobnych spotkań dla grup szkolnych i przedszkolnych- termin do uzgodnienia.


 
 
SZKOŁA MISTRZÓW - FERIE W GALERII
18, 19, 20 luty, godz. 11.00 - 14.30
 
Cykl 3 spotkań dla młodzieży szkolnej opartych na wystawie Katarzyny Krakowiak, rozwijających umiejętności interdyscyplinarne. Na spotkaniach wybierzemy i zrealizujemy projekt audio- wizualny (animacja poklatkowa, teledysk, instalacja z użyciem dźwięku). Prosimy o wcześniejsze zapisy na cykl.
 
 
PROGRAM PILOTAŻOWY DLA SZKÓŁ „TYLKO 3 SŁOWA... O SZTUCE”
25 luty - 3 marzec
 
Zapraszamy do Galerii BWA SOKÓŁ. W przyswojeniu treści wystawy Katarzyny Krakowiak pomoże dwutorowy przewodnik- słowniczek analizujący najważniejsze wątki ekspozycji.
Przewodnik dostępny jest w formie tekstu skierowanego do bezpośrednio do uczniów oraz komplementarnego scenariusza do przeprowadzenia zajęć w Galerii dla nauczycieli j. polskiego, historii sztuki, wiedzy o społeczeństwie, wychowawców (przewodnik do pobrania).
 
 
Szczegóły i zapisy: Joanna Furtas, tel. 18 534 06 77, j.furtas@mcksokol.pl


6.23 MB
 


 
 
 
Search:

 


Galeria BWA SOKÓŁ w ramach projektu "Budowa Małopolskiej Galerii Sztuki NA BURSZTYNOWYM SZLAKU w Nowym Sącz". Projekt współfinansowany z Europejskiego Rozwoju Funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.