newsletter

Logika Ballady – warsztaty dźwiękowe z Zorką Wollny

Logika Ballady – warsztaty dźwiękowe z Zorką Wollny
8- 10 października (śr-pt)  18.00 - 20.30

Trzydniowe intensywne warsztaty dźwiękowe , wykorzystujące głos, tekst, szmer . Warsztaty zakończą się krótkim koncertem . Nawiązująca muzycznie do ballady kompozycja zostanie oparta na przeciwieństwach: nieformalne – instytucjonalne, energia- struktura, potrzeba romantyzmu- pragmatyczność współczesnego świata sztuki. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, niezależnie od umiejętności wokalnych czy scenicznych .

 Zorka Wollny to artystka sztuk wizualnych, wykorzystująca w swoich działaniach dźwięk. W swoim dorobku ma filmy, cykl performance’ów choreograficznych oraz koncertów (we współpracy z Anną Szwajgier). Współpracuje z najważniejszymi polskimi instytucjami artystycznymi zajmującymi się sztuką współczesną. W 2007 roku reprezentowała Polskę na wystawie twórców europejskich w Brukseli. W 2009 roku została nominowana do nagrody Fundacji Deutsche Banku dla najlepszego młodego artysty, a w 2010 roku magazyn sztuki „Arteon” przyznał jej tytuł Artystki Roku. Jej realizacje były prezentowane w Polsce i za granicą, m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Turcji, na Węgrzech i w Kanadzie. Oprócz uczestnictwa w wystawach brała udział w wydarzeniach muzycznych (np. Festiwal Audio Art w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień) i teatralnych (Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta w Poznaniu, Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Gdańsku). (cyt. Za http://www.nowomen-noart.pl/pl/festiwal/artystki/zorka-wollny )

 

 

 


ZorkaWollny Artur Zagajewski. Oratorium na orchiestre i chor mieszkancow warszawy 2011

 

 


sala edukacyjna
wstęp wolny
warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (bez względu na wiek i umiejętności wokalne)
obowiązują zapisy do 7 października
szczegółowe informacje:  dom-ka Jarmolińska, 18 534 06 77,  d.jarmolinska@mcksokol.pl


fot: http://www.nowomen-noart.pl/pl/festiwal/artystki/zorka-wollny

 
 
 
Wyszukiwarka:

 


Galeria BWA SOKÓŁ w ramach projektu "Budowa Małopolskiej Galerii Sztuki NA BURSZTYNOWYM SZLAKU w Nowym Sącz". Projekt współfinansowany z Europejskiego Rozwoju Funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.