newsletter

SZTUKA (NIE) TYLKO DLA SZTUKI

 

szczegółowe terminy do uzgodnienia


Pakiet warsztatów kulturoznawczo-plastycznych inspirowanych słowami Josepha Beuysa "każdy artystą". Zajęcia odwołują się do tych dziedzin sztuki, które są częścią dziecięcej codzienności. Celem warsztatów jest pobudzenie do refleksji nad właściwościami otaczających nas przedmiotów (funkcjonalnymi, estetycznymi i poznawczymi) oraz uświadomienie uczestnikom zajęć własnego potencjału twórczego. Warsztaty wprowadzają elementy wiedzy o sztuce współczesnej. Każde z trzech  proponowanych spotkań składa się z części prezentacyjnej, przedstawiającej szczególnie istotne dzieła wybranej dziedziny sztuki oraz z części praktycznej - realizacji konkretnych projektów plastycznych.

 

Tematy spotkań:

1) Mali projektanci i ikony dizajnu – zajęcia poświęcona wybranym projektom współczesnego dizajnu, połączone
z tworzeniem kolorowych foliowych poduszek wypełnionych makulaturą.

2) Sztuka ziemi  - warsztaty traktujące o rożnych formach sztuki ziemi. W części praktycznej dzieci wykonują  „oswajacze przestrzeni” ( malowane kamyki).

3) Martwa natura wiecznie żywa -  swoista wędrówka przez wieki śladami martwej natury przybliżająca ewolucję tego tematu od „zarania” do współczesności. Po  krótkiej prezentacji dzieci malują na sztalugach własne martwe natury w wybranej przez siebie (lub wymyślonej) konwencji.

4) Architektura z arcytektury – w czasie warsztatów dzieci zapoznają się realizacjami  architektów szczególnie ważnych dla XX i XXI. Zyskują pewne wyobrażenie pracy architekta oraz o  problemach przed jakim stoją projektanci i użytkownicy „maszyn do mieszkania”.W części praktycznej zbudują własne domki z pudełek po zapałkach.


 

cena - 5 zł od osoby
prowadzenie: Dominika Jarmolińska
termin: do uzgodnienia


Szczegółowych infromacji udziela
Dominika Jarmolińska
d.jarmolinska[at]mcksokol.pl
tel. +48 18 534 06 77

 
 
 
Search:

 


Galeria BWA SOKÓŁ w ramach projektu "Budowa Małopolskiej Galerii Sztuki NA BURSZTYNOWYM SZLAKU w Nowym Sącz". Projekt współfinansowany z Europejskiego Rozwoju Funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.