newsletter

GRY EKSPOZYCYJNE

 

GRY EKSPOZYCYJNE
wrzesień-czerwiec w okresie trwania wystaw
szczególowe terminy do uzgodnienia z nauczycielami

 

Warsztaty dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiązane tematycznie z aktualną wystawą. W ramach warsztatów przewidziane jest aktywizujące uczestników oprowadzanie po wystawie oraz zajęcia praktyczne inspirowane daną ekspozycją: plastyczne, parateatralne, integrujące lub w inny jeszcze sposób oswajające z tematyką i formą prezentowanych prac. W ramach każdej z wystaw proponujemy również:

- specjalne zajęcia dla klas o profilu dziennikarskim wprowadzające w zagadnienia krytyki artystycznej, sposobów  interpretacji dzieła sztuki  (E. Panofsky, S.Sontag) a także zaznajamiające z najpopularniejszą prasą dot. sztuki współczesnej,

- zajęcia dla klas o profilu pedagogicznym ukazujące wystawę w kontekście samopoznania  i własnej komunikacji z dziełem a także wskazujące na integracyjne funkcji sztuki i dostarczające pewnych narzędzi do pracy oraz refleksji nad uniwersalnymi problemami ludzkiego życia.


 Najbliższe zajęcia:

Mapy zachowań

Warsztaty towarzyszące wystawie „Manifestacje romantyczne”. W czasie zajęć analizować będziemy eksponowane w kolejnych pracach tematy w oparciu o „romantyczny” podział na „serce i rozum”. Spróbujemy - w kontekście tej dychotomii - stworzyć mapę zachowań romantycznych (indywidualnych i zbiorowych). Zobaczymy co z tego wyniknie...
Zapraszamy

Warsztaty integracyjne, szczególnie polecane klasom pierwszym liceum oraz pedagogicznym

 


 

cena - 5 zł od osoby
termin - do uzgodnienia

prowadzenie: Dominika Jarmolińska, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim (spec. religioznawstwo), studiowała na ASP w Gdańsku, ukończyła Studium Pedagogiczne UJ.


Więcej infromacji:
d.jarmolinska[at]mcksokol.pl
tel. +48 18 534 06 77

 

 
 
 
Wyszukiwarka:

 


Galeria BWA SOKÓŁ w ramach projektu "Budowa Małopolskiej Galerii Sztuki NA BURSZTYNOWYM SZLAKU w Nowym Sącz". Projekt współfinansowany z Europejskiego Rozwoju Funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.